logo-head-app-new

HeadApp – co w nim cenią terapeuci?

W fotelu, przy biurku, w łóżku – HeadApp daje praktycznie nieograniczone możliwości zdalnej rehabilitacji poznawczej osób w każdym wieku i z bardzo różnymi problemami zdrowotnymi.

HeadApp może być stosowany między innymi w: zespołach otępiennych (takich jak choroba Alzheimera), ADD i ADHD (u dzieci i dorosłych), stwardnienie rozsiane, rehabilitacja psychiatryczna (np. przy schizofrenii), stymulacja poznawcza dzieci z takimi problemami jak np. zaburzenia ze spektrum autyzmu.

HeadApp – zdalnie, ale pod kontrolą terapeuty

Najlepsze rezultaty daje regularny, codzienny trening pod okiem specjalisty, ale częste wizyty u terapeuty mogą być w wielu przypadkach trudne do realizacji. Najczęściej z powodów logistycznych: może być tak, że pacjent ma problemy z poruszaniem się, mieszka daleko, na przykład poza miastem, nie ma kto go zawieźć do specjalisty itd. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zdalna rehabilitacja poznawcza, nadzorowana przez terapeutę, taka forma pracy jest świetnym uzupełnieniem osobistych wizyt u specjalisty.

HeadApp – trenuje wszystkie funkcje poznawcze

Psycholożka Lidia Gajda, pracująca na Oddziale Neurologii, Rehabilitacji Neurologicznej oraz Geriatrii w szpitalu MSWiA w Bydgoszczy a także w Poradni Psychogeriatrycznej Promente programu HeadApp używa na codzień podczas zajęć z pacjentami.

Bardzo ważne i jednocześnie wygodne jest to, że HeadApp ćwiczy wszystkie funkcje poznawcze. Za pomocą jednego programu możemy zaproponować pacjentowi kompleksowy trening. Ćwiczone są: pamięć, uwaga, funkcje wykonawcze, a także językowe, co jest bardzo istotne, jeśli pracuje się z osobami dotkniętymi afazją – mówi Lidia Gajda. – Wielkim plusem jest bardzo wygodna analiza postępów pacjenta. Wyniki zaprezentowane są na wykresie, wystarczy rzut oka, aby widzieć, czy jest poprawa, jak duża, w jakich obszarach pacjent zrobił największe postępy, a w których ich nie ma. To pozwala na odpowiednie zaplanowanie dalszej części treningu albo modyfikację treningu uwzględniającą wyniki osoby poddawanej rehabilitacji. Dzięki temu jest możliwe stałe, także zdalne, kontrolowanie procesu leczenia – dodaje.

HeadApp – wygoda w użytkowaniu

Planowanie terapii na podstawie przejrzyście zaprezentowanych wyników nie wymaga dużo czasu, wystarczy około 15 minut. Lidia Gajda podkreśla także, że na wygodę w używaniu programu wpływa również możliwość zainstalowania go na różnych urządzeniach. – Pacjentom nie chodzącym wystarczy podać tablet – mówi psycholożka. 

Z jej obserwacji wynika, że trening z HeadAppem jest interesujący dla pacjentów. – To ważne, ponieważ, gdy osoba poddana rehabilitacji nie nudzi się, traktuje zadania, jak wyzwania i jest ciekawa każdego kolejnego ćwiczenia, to jej motywacja do pracy jest dużo większa, trening może trwać dłużej i daje zdecydowanie lepsze efekty – podkreśla.

Udostępnij post:

Więcej postów na blogu HeadApp