HeadApp na Kongresie Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego
W ostatni weekend możliwości programu HeadApp mogli poznać i ocenić neuropsycholodzy z całej Polski. Aplikacja została zaprezentowana i szeroko omówiona podczas 25. Kongresu Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego przed ponad 200-osobowym gronem specjalistów. To najważniejsze w Polsce cyklicznie organizowane wydarzenie związane z neuropsychologią kliniczną.
Na naszym stoisku można było wypróbować program, samodzielnie zmierzyć się z zadaniami, które zawiera i zapytać o szczegóły. Mieliśmy co robić – pytań było bardzo dużo. Specjalistów interesowało m.in.: jak przebiega terapia za pomocą programu, w jaki sposób można sprawdzić rezultaty ćwiczeń, czym nasz program różni się od innych programów tego typu. Wielu neuropsychologów za szczególnie przydatną i praktyczną właściwość aplikacji HeadApp uznało możliwość prowadzenia jednoczesnej terapii w gabinecie terapeuty i w domu pacjenta. Takie poszerzenie terapii daje zupełnie nowe możliwości leczenia i może zdecydowanie poprawić efektywność rehabilitacji funkcji poznawczych.
Virtuti Medicinali dla prezesa Promente
Wśród wielu bardzo ciekawych wykładów dotyczących najnowszych badań związanych np. ze starzeniem się poznawczym, skutkami chorób neurodegeneracyjnych, ADHD, zaplanowano także wykład o programie HeadApp pt. “Zastosowanie HeadApp w rehabilitacji neuropsychologicznej”. Wygłosił go Łukasz Warchoł, prezes Centrum Promente, który podczas Kongresu został w szczególny sposób doceniony za wkład w rozwój neuropsychologii w Polsce. Łukasz otrzymał dyplom Virtuti Medicinali 2023 z rąk prof. Marii Pąchalskiej, założycielki i prezeski Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego. Jesteśmy z tego bardzo dumni. Gratulujemy!
25. Kongres Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego (PTNeur) zorganizowany został przez Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Tegoroczna edycja była połączona z 45‒leciem działalności naukowej prof. zw. dr hab. Marii Pąchalskiej, założycielki i prezeski Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego. Kongres był także okazją do uczczenia 30‒lecia PTNeur i 20‒lecia Acta Neuropsychologica ‒ oficjalnego czasopisma PTNeur.