logo-head-app-new

Studiujesz?
Prowadzisz badania?
Poznaj HeadApp i NEUROvitalis!

Współpraca z HeadApp na polu badań naukowych to nie tylko szansa na zdobycie cennego doświadczenia, ale także możliwość pracy z ekspertami i wymiana wiedzy z innymi pasjonatami. Angażując się w projekty badawcze, możesz rozwijać swoje umiejętności, testować innowacyjne pomysły i mieć realny wpływ na przyszłość swojej dziedziny. Pomożemy Ci to zrobić i udostępnimy bezpłatną licencję badawczą!
Dla najbardziej ambitnych oferujemy również wsparcie sprzętowe i finansowe!

Czym jest HeadApp?

HeadApp to nowoczesne oprogramowanie służące do rehabilitacji neuropsychologicznej. Program został opracowany tak, aby zapewnić skuteczną rehabilitację w przypadku różnych deficytów poznawczych, może być używany także w ramach profilaktyki zaburzeń funkcji poznawczych. 

HeadApp, wzbogacony o moduły NEUROvitalis trenuje takie funkcje poznawcze jak, m.in.: uwaga, język, pamięć, funkcje wykonawcze. Korzystający z niego ćwiczą m.in. hamowanie reakcji, skupianie uwagi, planowanie działań, język. Więcej o naszym oprogramowaniu przeczytasz na stronie, a na temat poszczególnych modułów tutaj.

Rozwiązanie dla kół naukowych

HeadApp w badaniach naukowych

Badania deficytów poznawczych

HeadApp używany jest także w badaniach naukowych związanych z problemami poznawczymi. Istnieje możliwość uzyskania bezpłatnego dostępu do programu, jeśli zostanie on wykorzystany przez koła naukowe oraz studentów pracujących nad swoimi pracami magisterskimi do realizacji projektów naukowych.

Darmowe narzędzie do badań

Rozumiemy, że koła naukowe i studenci często dysponują ograniczonymi funduszami i dostęp do darmowych narzędzi może być dla nich bardzo ważny. Jest to szczególnie istotne w przypadku zaawansowanych badań, które wymagają korzystania ze specjalistycznego oprogramowania.

Opiekun naukowy

Warunkiem udostępnienia programu jest nadzór opiekuna naukowego, gdyż to on weryfikuje celowość i jakość angażowania się studenta w pracę badawczą oraz wspiera go merytorycznie. Do współpracy zachęcamy koła naukowe działające w w ramach różnych kierunków m.in.: psychologii, pedagogiki, logopedii, kogniwistyki, medycyny.

0 +
Zrealizowanych Badań
0 +
Aktualnie prowadzonych badań
0
Planowanych badań

WYKORZYSTAJ HEADAPP W SWOICH BADANIACH

Nie czekaj, działaj, napisz!

Jeśli jesteś osobą studiującą lub należysz do koła naukowego i chcesz wykorzystać HeadApp w swoich badaniach, to właśnie nadszedł najlepszy moment, aby zacząć. Nie zwlekaj – podejmij pierwszy krok już dziś! Napisz do nas i opowiedz, o swoim pomyśle!

 

Kinga Urzędowska

Kinga Urzędowska

UKW w Bydgoszczy

5/5

„Korzystam z programu HeadApp w ramach projektu badawczego, który zakłada poprawę funkcjonowania u osób z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi dzięki treningom poznawczym. Wraz z pacjentami, dwa razy w tygodniu, skupiamy się głównie na ćwiczeniach angażujących uwagę, koncentrację i pamięć, jednakże program oferuje o wiele więcej. Program posiada test przesiewowy, dzięki któremu dostajemy podpowiedź jakie ćwiczenia warto wykonać, w zależności od trudności występujących u pacjenta i jego potrzeb. Jest prosty i intuicyjny w użyciu, przy każdym ćwiczeniu jest instrukcja jak wykonać dane zadanie. Oferowanych jest wiele poziomów trudności przy każdym ćwiczeniu, automatycznie dostosowujących się do możliwości osoby wykonującej, dzięki czemu pacjent nie nudzi się, ale także nie stresuje gdy zadanie jest zbyt wymagające. Wygodnym rozwiązaniem jest również możliwość tworzenia planów treningowych na kolejne dni, a także wyboru długości trwania każdego ćwiczenia, które są zróżnicowane i ciekawe.”

Maria Purkiewicz

Maria Purkiewicz

UG

5/5

„Program Headapp cenię za jego prostotę. Ułatwia to pracę nie tylko mi, ale przede wszystkim pacjentom, którzy często nie są obyci z technologią. Szczególnie cenię to, że po rozwiązaniu przez pacjenta testu przesiewowego, program sugeruje najważniejsze obszary, nad którymi warto pracować, i dostosowuje poziom trudności zadań. To duża pomoc dla osób, które, tak jak ja, zaczynają dopiero pracę z pacjentami.”

wsparcie HeadApp

Dołącz do grona partnerów HeadApp i zrealizuj swój projekt badawczy z naszym wsparciem!

Zaangażowanie się w prace badawcze, które wykorzystują wyspecjalizowane narzędzia takie jak HeadApp, może być szczególnie atrakcyjną opcją dla tych studentów, którzy są mocno zainteresowani prowadzeniem badań naukowych, mających nie tylko teoretyczny, ale przede wszystkim praktyczny wymiar i potencjał aplikacyjny. Dzięki takim projektom mogą oni przyczynić się do rozwoju badanej dziedziny, a także znacząco poszerzać swoje kompetencje. Tego typu działalność naukowa stanowi doskonały grunt do zdobywania unikalnego doświadczenia, rozwijania umiejętności analitycznych oraz praktyki w pracy zespołowej.

Wykorzystując aplikację HeadApp już w trakcie studiów nabierasz praktyki w pracy z różnymi osobami. Uczysz się wykorzystywać program komputerowy do diagnozy i rehabilitacji funkcji poznawczych, dzięki temu po zakończeniu studiów dobrze znasz konkretne narzędzie i potrafisz pracować na nim z pacjentami. Praktyka zdobyta podczas studiów daje Ci pewność siebie i umożliwia płynne przejście do pracy zawodowej jako specjalista w obszarze diagnozy i rehabilitacji funkcji poznawczych.

Praca z HeadApp otwiera przed Tobą możliwość zgłębienia swoich preferencji zawodowych. Dzięki niej będziesz mógł zorientować się, jaki charakter pracy najbardziej Ci odpowiada. Czy wolisz prowadzić badania naukowe, podczas których skupiasz się na analizie danych i tworzeniu nowych metod terapeutycznych? Czy może chcesz większą część czasu poświęcać na bezpośredni kontakt z ludźmi, angażując się w prowadzenie terapii? Praca z HeadApp pozwoli Ci eksplorować te różne aspekty pracy w obszarze diagnozy i rehabilitacji funkcji poznawczych, pomagając Ci odkryć, w którym z tych obszarów czujesz się najbardziej komfortowo i spełniony zawodowo.