logo-head-app-new

HeadApp PRO

MOŻLIWOŚCI WYKORZYSTANIA APLIKACJI PRZEZ SPECJALISTÓW

HeadApp PRO to rozwiązanie dla:

Zarejestruj się jako nowy terapeuta przez aplikację HeadApp na komputerze i testuj HeadApp bezpłatnie przez 14 dni!

Korzyści dla specjalisty:

HeadApp ułatwia pracę

Aplikacja została tak zaprojektowana, aby skutecznie i efektywnie wspierać pracę specjalisty prowadzącego rehabilitację poznawczą, w tym językową pacjentów z różnym stopniem deficytów. 

HeadApp działa na komputerze, w przeglądarce internetowej, na tabletach i telefonach komórkowych. Wprowadza zupełnie nowy standard w zdalnej opiece specjalisty nad pacjentem.

Daje możliwość wygodnego korzystania z programu również przy łóżku pacjenta. Dobrze działa nawet na tabletach z podstawowymi parametrami sprzętowymi.

Gdzie sprawdza się HeadApp?

HeadApp od kilku lat z powodzeniem wykorzystywany jest w Niemczech i USA w terapii neuropsychologicznej i neurologopedycznej.

Rehabilitacja szpitalna

Aplikacja HeadApp może być stosowana w rehabilitacji licznych schorzeń neurologicznych. Program posiada dużą liczbę poziomów oraz wielostopniową skalę złożoności bodźców. Dla pacjentów z poważnymi uszkodzeniami mózgu dostępne są bardzo łatwe programy treningowe, co wyróżnia HeadApp na tle innych programów rehabilitacyjnych. Specjalista może polegać na wbudowanym algorytmie gradacji poziomów lub wybrać poziom ręcznie. 

Więcej na temat obszarów zastosowania aplikacji HeadApp znajdziesz tutaj.

Zastosowanie w poradniach

Jeżeli u pacjenta po opuszczeniu oddziału szpitalnego utrzymują się deficyty poznawcze, rehabilitacja może być kontynuowana przez terapeutę w warunkach ambulatoryjnych lub zdalnie. 

Postępy i ustawienia dotyczące danego pacjenta mogą być w prosty sposób udostępniane lub w całości przekazane innemu terapeucie poprzez wprowadzenie jego adresu email.

Wypróbuj HeadApp bezpłatnie!

Rejestrując się jako nowy terapeuta przez aplikację otrzymasz 14 dni pełnego dostępu do wszystkich modułów programu!
BEZPŁATNIE!

Jakie funkcje poznawcze wspiera HeadApp?

HeadApp wspiera pracę specjalisty

Skuteczność treningów opartych o metody wykorzystane w HeadApp została potwierdzona w badaniach naukowych!

Ponad 25 lat doświadczenia

Aplikacja HeadApp powstała w oparciu o wyniki badań oraz współczesne zasady prowadzenia terapii neuropsychologicznej. 

Skąd nasze przekonanie? Główny programista HeadApp – Frank Schulze – przez 25 był także głównym programistą RehaCom i odegrał kluczową rolę w badaniach nad skutecznością treningu poznawczego, które zostały wykorzystane w przygotowaniu tego rodzaju narzędzi treningowych.

Masz naukowe zacięcie?

Rozwijaj HeadApp z nami!

Jeśli chcesz zaangażować się w prace naukowo-badawcze związane z HeadApp w Polsce skontaktuj się z nami za pomocą formularza.

Oferujemy atrakcyjne warunki współpracy, między innymi możliwość bezpłatnego użytkowania programu.

HeadApp PRO
pytania i odpowiedzi

Zapoznaj się z naszymi odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, aby dowiedzieć się więcej o skuteczności Head App PRO!

?

Został stworzony z myślą o specjalistach. Jego angielskie i niemieckie wersje są od wielu lat z powodzeniem wykorzystywane w klinikach, szpitalach, placówkach geriatrycznych, domach opieki oraz gabinetach psychologicznych. Powodem tego są 3 podstawowe cechy tego programu. Jest on:
 
  • oparty na nauce,
  • sprawdzony w praktyce,
  • łatwy do wdrożenia.

Tak. HeadApp od samego początku powstawał w oparciu o najnowsze dowody naukowe. Mamy 33 lata doświadczenia korzystania z wiedzy naukowej w budowaniu programów do rehabilitacji poznawczej. Początkowo wiedza ta, zbierana była przez Franka Schulza, który przez 25 lat rozwijał Rehacom, aby w 2015 roku zacząć budować nowy program. Było to możliwe dzięki jego doświadczeniu i współpracy z czołowymi naukowcami. W 2021 roku do tej inicjatywny dołączyli polscy naukowcy, praktycy i tłumacze.

Przez prawie 3 lata wykonaliśmy ogromną pracę, której owocem jest sprawdzony w praktyce i łatwy do obsługi polski HeadApp. Oprogramowanie może być  wykorzystywane samodzielnie przez pacjentów, którzy trenują w zaciszu swoich domów – wielu z nich jest pod stałą opieką online swoich neuropsychologów. Jest to możliwe dzięki serwerom, które od teraz również będą służyć do nadzorowania i planowania neurorehabilitacji polskich pacjentów.

Podobnie jak poprzednie wersje również nasza polska wersja została stworzona do rehabilitacji pacjentów z zaburzeniami funkcji poznawczych. Z tego względu może być stosowana na wczesnym etapie rehabilitacji w uszkodzeniach i chorobach mózgu, a w przypadku rozwijającego się stanu otępiennego – także na etapie zaawansowanym.

Tak. Prowadząc neurorehabilitację w naszych ośrodkach widzimy, jak ważne było stworzenie w polskiej wersji HeadApp dużej rozmaitość zadań – powstały aż 33 moduły. Pozwala to na kompleksowy trening każdego z wymienionych obszarów funkcjonowania poznawczego.

Ogromne znaczenie ma także 30 000 materiałów terapeutycznych zapewniających ciekawe ćwiczenia, co przekłada się na wszechstronną stymulację i zapobiega efektowi znużenia w trakcie długotrwałego użytkowania.

W HeadApp umieściliśmy algorytm pozwalający automatycznie zaplanować i zaproponować edytowalny trening oparty o profil poznawczy pacjenta. Jest on budowany na podstawie przesiewowej oceny sprawności funkcji poznawczych, która została wbudowana w program.

Tak. Obecnie niemal wszyscy posiadają komputery, tablety, smartfony i dostęp do Internetu. A to w zasadzie jedyny warunek korzystania z aplikacji HeadApp.

Pacjent może trenować każdego dnia, a terapeuta – mając stały wgląd w wyniki – analizuje postępy i dostosowuje program rehabilitacji do bieżących potrzeb. Dodatkowo przy wdrażaniu programu do placówki dostępne jest merytoryczne szkolenie pozwalające przygotować zespół do natychmiastowego wykorzystywania go w praktyce.

Zaczyna się nowy czas w rehabilitacji procesów poznawczych w Polsce. Mamy nadzieję, że dzięki naukowym podstawom, wieloletniemu, praktycznemu doświadczeniu oraz łatwości wdrożenia coraz więcej osób będzie objętych treningiem i rehabilitacją poznawczą. 

HeadApp został opracowany w oparciu o aktualną wiedzę naukową i zasady terapeutyczne. Przeanalizowaliśmy wszystkie dostępne nam artykuły naukowe, po to, aby dostarczyć najbardziej sprawdzony pod względem zastosowania klinicznego produkt.
 
Badania dowodzące skuteczności innych programów do rehabilitacji poznawczej, można również odnieść do programu HeadApp.
 
Skąd to przekonanie?
 
Główny programista HeadApp, Frank Schulze, był przez 25 lat głównym programistą zespołu RehaCom. Odegrał ważną rolę w badaniach nad skutecznością programu, ściśle współpracując z wiodącymi naukowcami. Tworząc HeadApp stworzyliśmy nową jakoś opierając się na istniejących dowodach naukowych. Wyniki badań nad innymi programami do treningu funkcji poznawczych można odnościć także do HeadApp, ponieważ te same metody i najnowsze założenia naukowe zostały zastosowane i wdrożone w HeadApp. 
 
Wiele dotychczasowych badań naukowych pokazuje, że terapia poznawcza przynosi efekty. Badań takich ciągle przybywa. Na chwilę obecną jest ich ponad 2600 w wyszukiwarce pubmed (link: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=computer%20cognitiv%20rehabilitation%20therapy&timeline=expanded)

Masz
pytania?

Wyślij kontakt do siebie, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą!