INSTRUKCJA OBSŁUGI
Trening związany z życiem codziennym jest bardziej efektywny, ponieważ uczestnicy są aktywniejsi w trakcie terapii.
Moduł „Historyjki obrazkowe” (Mój świat) daje nowe możliwości!
W tym module tworzony jest indywidualny, wspomagany komputerowo proces terapii, w którym postępy są mierzalne, widoczne i możliwe do udokumentowania we wszystkich fazach.
Terapeuci mogą z łatwością tworzyć spersonalizowane zadania we współpracy z pacjentami i ich bliskimi. W ten sposób powstaje trening zorientowany na aktywność w takich trzech obszarach jak: samowystarczalność, produktywność i czas wolny (według Canadian Model of Occupational Performance and Engagement – CMOP-E).
Trening „Mój świat” został zbadany przez Uniwersytet ZUYD w ramach pracy licencjackiej i jest zalecany do szkolenia zgodnie z COMP-E.
Z programu terapeutycznego „Mój świat” można korzystać wyłącznie online. Nie jest dostępny w wersji offline aplikacji HeadApp.
Dzięki funkcji robienia zdjęć można fotografować wszystko, co znajduje się w otoczeniu użytkownika. Jeśli masz już zdjęcia w formie cyfrowej, można je po prostu wczytać do aplikacji. Następnie za pomocą zdjęć można tworzyć zadania. Można na przykład określić kolejność wykonywania poszczególnych czynności lub wprowadzić do aplikacji pytania i odpowiedzi związane ze zdjęciem.
Zobacz jak działa moduł, film jest w języku niemieckim z angielskimi napisami.
Najpierw zapamiętaj, potem odtwórz
Na podstawie „pokazu zdjęć” z wyjaśnieniami głosowymi, trenujący uczy się kolejno poszczególnych czynności. Następnie zadawane są pytania na dany temat.
Tryby treningu:
Utworzone zadania można wykorzystać w terapii wszystkich pacjentów. Pozwala to zaoszczędzić czas!
Zadanie takie jak: „Droga do mojego gabinetu”, z sekwencją zdjęć: przystanek autobusowy – skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną – wejście do budynku – dzwonek do drzwi – korytarz – drzwi do gabinetu, może zostać szybko utworzone i być wykorzystywane zarówno w gabinecie, jak i przez samych pacjentów w domu.
To nowoczesna aplikacja do rehabilitacji funkcji poznawczych w chorobach otępiennych oraz po urazach mózgu. Zawiera również moduł profilaktyczny.