logo-head-app-new

Życie codzienne: Historyjki obrazkowe

MÓJ ŚWIAT

Angielska nazwa: Photo album (My World)

Cel treningu

Trening związany z życiem codziennym jest bardziej efektywny, ponieważ uczestnicy są aktywniejsi w trakcie terapii.

Moduł „Historyjki obrazkowe” (Mój świat) daje nowe możliwości!

W tym module tworzony jest indywidualny, wspomagany komputerowo proces terapii, w którym postępy są mierzalne, widoczne i możliwe do udokumentowania we wszystkich fazach.

W module HeadApp "Historyjki obrazkowe" (Mój świat)

Terapeuci mogą z łatwością tworzyć spersonalizowane zadania we współpracy z pacjentami i ich bliskimi. W ten sposób powstaje trening zorientowany na aktywność w takich trzech obszarach jak: samowystarczalność, produktywność i czas wolny (według Canadian Model of Occupational Performance and Engagement – CMOP-E).

Trening „Mój świat” został zbadany przez Uniwersytet ZUYD w ramach pracy licencjackiej i jest zalecany do szkolenia zgodnie z COMP-E.

Z programu terapeutycznego „Mój świat” można korzystać wyłącznie online. Nie jest dostępny w wersji offline aplikacji HeadApp.

Tworzenie zadań

Rób zdjęcia, twórz zadania

Dzięki funkcji robienia zdjęć można fotografować wszystko, co znajduje się w otoczeniu użytkownika. Jeśli masz już zdjęcia w formie cyfrowej, można je po prostu wczytać do aplikacji. Następnie za pomocą zdjęć można tworzyć zadania. Można na przykład określić kolejność wykonywania poszczególnych czynności lub wprowadzić do aplikacji pytania i odpowiedzi związane ze zdjęciem.

Obejrzyj wideo, jak działa moduł

Zobacz jak działa moduł, film jest w języku niemieckim z angielskimi napisami.

Trening związany z życiem codziennym

Najpierw zapamiętaj, potem odtwórz

Na podstawie „pokazu zdjęć” z wyjaśnieniami głosowymi, trenujący uczy się kolejno poszczególnych czynności. Następnie zadawane są pytania na dany temat.

Tryby treningu:

  • Znajdź nagłówek do zdjęcia.
  • Znajdź zdjęcie do nagłówka.
  • Sortuj zdjęcia we właściwej kolejności.
  • Odpowiedz na pytania dotyczące zdjęcia.

Zadania wielokrotnego użytku

Utworzone zadania można wykorzystać w terapii wszystkich pacjentów. Pozwala to zaoszczędzić czas!

Zadanie takie jak: „Droga do mojego gabinetu”, z sekwencją zdjęć: przystanek autobusowy – skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną – wejście do budynku – dzwonek do drzwi – korytarz – drzwi do gabinetu, może zostać szybko utworzone i być wykorzystywane zarówno w gabinecie, jak i przez samych pacjentów w domu.