logo-head-app-new

Życie codzienne: Podobieństwa

DOPASUJ

Angielska nazwa: Matching pairs, vis. Scanning (Match It)

Cel treningu

Moduł „dopasuj” trenuje wzrokowe aspekty uwagi selektywnej. Dostępne są 4 tryby treningowe: porównywanie obrazków, liczenie, zadania z pieniędzmi i zadania wymagające manipulowania w wyobraźni przedmiotami lub układami przedmiotów. W zadaniach konieczne jest ciągłe analizowanie całości ekranu. W ten sposób trenowana jest zdolność przeszukiwania wzrokowego.
W trybie podstawowym liczby i/lub litery muszą być umieszczone w odpowiedniej kolejności.

Obrazki

Liczenie

Pieniądze

Rotacja

Ustawienia

Liczba zadań na poziom (gwiazdki)

Ten parametr służy do określania, ile zadań musi zostać rozwiązanych przez osobę trenującą, zanim poziom trudności zostanie podwyższony (w przypadku dobrych wyników). Jeśli zadania okażą się zbyt trudne, poziom trudności może również zostać obniżony.

Ograniczenie czasu treningu

Ze względu na sposób organizacji treningu lub ze względów terapeutycznych przydatne może być ograniczenie czasu trwania sesji. Po kliknięciu opcji „Ustaw czas treningu” pojawi się suwak. Za pomocą tego suwaka można ustawić czas sesji treningowej. Może ona trwać od 10 do 60 minut

Tryby treningowe

Terapeuta lub osoba trenująca może za pomocą suwaków ustalić procentowy udział każdego z czterech trybów treningowych (obrazki, liczenie, pieniądze i rotacja) w sesji treningowej.

Przebieg treningu

Poziom trudności treningu automatycznie wzrasta lub maleje w zależności od liczby poprawnie dopasowanych par. Dostępne są 4 poziomy (łatwy, średni, trudny i wyzwanie), a każdy z nich ma 8 stopni trudności.

Dostępna jest funkcja „zoom” – „powiększenie”.

W trybie „rotacja” dostępna jest funkcja obracania obrazka. Zwłaszcza na początku treningu użytkownikowi łatwiej jest porównywać obrazki, gdy może je obracać.