Rehabilitacja dzieci - ADHD, spektrum autyzmu i inne.
Poznaj HeadApp!

Rehabilitacja poznawcza dzieci jest procesem terapeutycznym mającym na celu poprawę funkcji poznawczych, takich jak: pamięć, uwaga, rozumowanie, planowanie i zdolności językowe. Funkcje poznawcze mogą być zaburzone z różnych przyczyn. W przypadku dzieci wynikają m.in. z neuroatypowego funkcjonowania mózgu np. ADHD lub autyzmu, urazów mózgu, chorób neurologicznych. HeadApp może być przydatny dla dzieci ze wszystkich tych grup. Zadania o bardzo zróżnicowanych poziomach trudności pozwalają dopasować trening do wieku dziecka, stopnia zaburzenia i zainteresowań małego pacjenta. 

HeadApp dla dzieci

HeadApp może być świetnym urozmaiceniem i uzupełnieniem terapii stosowanych u dzieci z różnymi problemami natury poznawczej. Aplikację można zaproponować zamiast tradycyjnych gier elektronicznych. Dzięki temu będziesz miał pewność, że te 20-30 minut przed ekranem nie było straconym czasem.

HeadApp, wzbogacony o moduły NEUROvitalis trenuje takie funkcje poznawcze jak, m.in.: uwaga, język, pamięć, funkcje wykonawcze. Korzystający z niego ćwiczą m.in. hamowanie reakcji, skupianie uwagi, planowanie działań, język.  Z tymi funkcjami poznawczymi dzieci z ADHD lub w spektrum mają duże problemy.

HeadApp zamiast tradycyjnych gier

HeadApp - efektywny czas ekranowy

Cele rehabilitacji poznawczej dzieci

Rehabilitacja poznawcza wzmacnia konkretne umiejętności poznawcze, które są osłabione. Zwiększa samodzielność poprzez pomoc dziecku w zdobywaniu umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania w życiu codziennym. A także wzmacnia emocjonalne, dodaje pewności siebie, wiary we własne możliwości.

Efekty rehabilitacji poznawczej

Efekty terapii zależą od wielu czynników, takich jak przyczyna zaburzeń, wiek dziecka, intensywność terapii i zaangażowanie rodziny. W wielu przypadkach można osiągnąć znaczną poprawę funkcji poznawczych i jakości życia, choć nie zawsze jest możliwe pełne przywrócenie wszystkich zdolności.

czas trwania rehabilitacji

Plan rehabilitacji jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka. Częstotliwość sesji może wynosić od kilku w tygodniu do kilku razy w miesiącu. Rehabilitacja poznawcza może trwać od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od stopnia zaburzeń i postępów dziecka.

HeadApp dla dzieci

Skuteczna i ciekawa rehabilitacja poznawcza

Tak. Część zadań można wykonać nie umiejąc czytać. Dorosły powinien w takiej sytuacji wyjaśnić dziecku co ma robić w danym zadaniu.

Każda osoba jest inna i zmaga się z innymi problemami natury poznawczej oraz z ograniczeniami fizycznymi. Dlatego najlepiej skonsultować się z terapeutą dziecka.

Jak najbardziej. W aplikacji jest moduł językowy, w którym jest wiele ciekawych zadań rozwijących różne kompetencje związane z używaniem języka.