Rehabilitacja domowa

MOŻLIWOŚĆ SAMODZIELNEGO WYKORZYSTANIA HEADAPP W DOMU

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Samodzielna terapia w domu

Aplikacja HeadApp jest na wyciągnięcie ręki w warunkach domowych.

HeadApp to również ciekawa rozrywka!

Dlaczego warto używać HeadApp?

Trening umysłu jest skuteczny. Czym częściej jest praktykowany – tym lepsze daje efekty. Zwłaszcza po przebytej chorobie układu nerwowego mózg potrzebuje codziennej stymulacji, której celem jest jak najszybsze odzyskanie potencjału intelektualnego. Ważne, aby oprogramowanie do neurorehabilitacji było łatwe w obsłudze i by pacjenci mogli z niego łatwo korzystać również samodzielnie. Taki właśnie jest HeadApp

Łatwe użytkowanie

Obsługa HeadApp, jak pokazują doświadczenia osób w różnym wieku i z różnymi trudnościami, jest prosta i intuicyjna - również dla seniorów. Program został stworzony także z myślą o osobach, które mogą mieć trudności w posługiwaniu się myszką lub klawiaturą. HeadApp działa na tabletach oraz urządzeniach mobilnych.

Ciekawe treningi

HeadApp został zaprojektowany tak, aby dostarczał różnorodnej i atrakcyjnej wizualnie stymulacji mózgu. To, co jest niespotykane w tego rodzaju aplikacjach, to możliwość dodawania do bazy treści treningowych materiałów z życia osoby trenującej, np. zdjęć członków rodziny, miejsc, które odwiedzała oraz pytań dotyczących tych fotografii.

Skuteczna terapia

Badania wykazały, że trening umysłu i rehabilitacja z wykorzystaniem HeadApp są skuteczne. Im bardziej regularnie korzystasz z programu – tym lepsze uzyskujesz efekty.

Stymulacja wielu funkcji w jednym programie

Trening umysłu jest skuteczniejszy, gdy stymulowane są różne funkcje poznawcze. W przypadku zaburzeń językowych konieczna jest także rehabilitacja uwagi i pamięci. Ćwiczenie umiejętności sprawnego myślenia nie ma sensu, jeśli nie będziemy trenować naszej pamięci. To wszystko można zaplanować i zrealizować przy wykorzystaniu HeadApp!

Liczne poziomy trudności

Poza różnymi poziomami trudności program zmienia także złożoność materiału, np. pokazuje mniej lub bardziej podobne zdjęcia, aby jeszcze skuteczniej angażować uwagę, jeśli będzie to korzystne dla danej osoby. Program automatycznie dostosuje poziom trudności zadań do możliwości użytkownika – tak, aby treningi stanowiły satysfakcjonujące wyzwanie i przynosiły efekty. 

Po pobycie w szpitalu lub ośrodku rehabilitacyjnym może być trudno kontynuować terapię. HeadApp zapewnia innowacyjne rozwiązania w zakresie opieki terapeuty zdalnie. Umożliwia zdalne przeprowadzanie sesji terapii poznawczej za pośrednictwem platformy internetowej, umożliwiając terapeutom ocenę postępów i udzielanie ciągłych wskazówek, jednocześnie dając pacjentowi możliwość kontynuowania terapii wśród bliskich i w domowym środowisku.

Jak zacząć korzystać z HeadApp?

Trening i rehabilitację z wykorzystaniem HeadApp w swoim domu możesz prowadzić całkowicie samodzielnie, przy wsparciu bliskich lub pod zdalną opieką specjalisty!

Trening samodzielny

Jeśli Twoje trudności są niewielkie lub chcesz korzystać z programu w celach profilaktycznych, wystarczy, że pobierzesz program oraz zakupisz licencję. Możesz korzystać ze wszystkich modułów jakie oferuje HeadApp.

Dostępny w programie jest również test sprawdzający. Po jego wykonaniu zobaczysz sugestie, które moduły treningowe warto potraktować priorytetowo. Pamiętaj! Ten test nie zastępuje diagnozy neuropsychologicznej!

Trening ze specjalistą

Gdy potrzebujesz jednak bardziej zaawansowanego planu rehabilitacyjnego, np. po urazie mózgu, przebytej chorobie układu nerwowego, wsparcia w spowolnieniu pogarszaniu się pamięci i myślenia w chorobach otępiennych warto skorzystać z konsultacji ze specjalistą.

Poza pełną diagnozą, przygotowaniem kompleksowego planu rehabilitacji może on zdalnie nadzorować Twoje postępy i na bieżąco modyfikować plan treningowo-rehabilitacyjny. Specjalista doradzi, jak spotęgować efekty treningu innymi aktywnościami, zmianą stylu funkcjonowania. 

Jeśli masz pytania, zadzwoń!

790 219 205

HeadApp
pytania i odpowiedzi

Zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, aby dowiedzieć się więcej o skuteczności HeadApp!

?

Tak! HeadApp od samego początku był tak projektowany, aby rehabilitacja poznawcza nie ograniczała się jedynie do sesji w oddziale szpitalnym lub gabinecie lekarskim. Aplikacja HeadApp jest łatwa do zastosowania w warunkach domowych.

Tak! Wystarczy, że posiadasz komputer/laptop lub tablet. Nasza aplikacja działa z przeglądarki a dodatkowo stworzyliśmy program działający pod Windows. Na tabletach możesz ją pobrać ze sklepu App Store lub Google Play.

Tak! W program jest wbudowany nasz autorski przesiewowy test procesów poznawczych. Dzięki niemu otrzymasz dopasowane do Twoich potrzeb ćwiczenia, które powinieneś wykonywać, aby poprawić pracę Twojego mózgu. Dodatkowo dowiesz się, czy powinieneś skontaktować się ze specjalistą.

Tak! W program HeadApp wbudowany jest nasz autorski algorytm, który dobiera poziom trudności, w taki sposób, aby ćwiczenie było dla Ciebie wyzwaniem możliwym do wykonania. Cały czas monitorowane są Twoje postępy i kiedy jest potrzeba, aby dać Ci chwilę oddechu program zmniejsza poziom trudności. Testowaliśmy tę funkcję bardzo długo, aby dobrze odczytywała Twoje możliwości i potrzeby, a jednocześnie zoptymalizowała trening.

Tak! Stworzyliśmy wersję HeadApp Pro, dzięki której jest to możliwe. Jeśli chcesz wykorzystać HeadApp w rehabilitacji, skorzystaj z profesjonalnej konsultacji neuropsychologicznej. Specjalista pomoże Ci ułożyć plan rehabilitacyjny, który w pełni wykorzysta możliwości HeadApp.

Tak! HeadApp przeprowadzi Cię przez test, po którym przygotowany zostanie dla Ciebie zestaw ćwiczeń. Będzie on dostosowany do poziomu, jaki udało Ci się wypracować na innych programach do rehabilitacji mózgu.

Masz
pytania?

Wyślij kontakt do siebie, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą!